Opis oferty

Bawimy ucząc, uczymy bawiąc!

SZCZEGÓŁOWA OFERTA ZE ZDJĘCIAMI: kontakt@funiversity.pl

Na naszych stoiskach nikt nie zazna nudy, naszym zadaniem jest uczyć przez zabawę. Wszystko musimy sprawdzić na własnej skórze, dlatego większość eksperymentów uczestnicy wykonują samodzielnie pod okiem doświadczonych animatorów. Ponadto na wybranych stoiskach możliwe jest wykonywanie przez uczestników eksperymentów, które będą mogli zabrać do domu.

W swojej ofercie mamy różne motywy przewodnie ze świata nauk ścisłych.


STWORZYMY DLA CIEBIE OFERTĘ SZYTĄ NA MIARĘ
DOJEŻDŻAMY NA EVENTY W CAŁEJ POLSCE


PRZYKŁADOWE STOISKA WARSZTATOWE

1. NIE TAKI MOKRY LÓD (SUCHY LÓD)

Na tym stoisku dokładnie zbadamy substancję o nazwie suchy lód. Zmierzymy się z temperaturą około minus 80 stopni Celsjusza. Dowiemy się czym są stany skupienia oraz poznamy nowe słowo „sublimacja”. Wykonamy magiczne bańki, które nie polecą na wietrze, wylejemy całe wiadro mgły oraz dowiemy się skąd w wodzie gazowanej tyle bąbelków.

2. ACH TO POWIETRZE

Na tym stoisku tematem przewodnim będzie niewidoczne, ale niezbędne
do życia powietrze. Udowodnimy, że powietrze ma ogromną masę, próżnia pozwala na stworzenie ogromnych pianek cukrowych, a balon da się nadmuchać jednym dmuchnięciem. sprawdzimy czy uda nam się umieścić jajko w butelce. Na koniec za pomocą super bazooki zrobimy bitwę na strzały z powietrza!

3. JAK POWSTAJE TĘCZA

Na bardzo kolorowym stoisku dowiemy się czym są kolory podstawowe. Damy upust swojej artystycznej fantazji i każdy stworzy swoją własną paletę barw. Sprawdzimy czy kolor czarny na pewno jest czarny. Dowiemy się jak powstaje tęcza, aby na koniec za pomocą absorbentów zamknąć tęczę w probówce i zabrać ją do domu.

4. POD NAPIĘCIEM

Czy można dotknąć urządzenia o napięciu 200 tysięcy volt i przeżyć? W tym miejscu uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się czym jest prąd, a także samodzielnie go wytworzyć. Nie zabraknie stojących z wrażenia włosów oraz błyskawic. Przetestujemy domowe przedmioty, z których powstała żarówka podobna do tej, którą stworzył Edison.

5. FABRYKA ZABAWEK (SLIME)

Fabryka zabawek, to stoisko warsztatowe, gdzie każdy samodzielnie wykona eksperyment - zabawkę o niezwykłych właściwościach, którą będzie mógł zabrać do domu. Dzięki temu doświadczeniu dowiemy się czegoś więcej o substancjach, które są trochę cieczami, a trochę ciałami stałymi. Poznamy pojęcie "polimery" i sprawdzimy czy możemy się z nimi spotkać na co dzień.

PRZYKŁADOWA WYCENA

lokalizacja: Warszawa
czas trwania: 8 godzin
ilość dzieci: 500
3 stoiska naukowe = 3x 3000zł + 23% VAT
transport na terenie Warszawy w cenie

Cena stoisk i pokazów NIE ZAWIERA: organizacji przyłącza do prądu, nagłośnienia (mikrofon), wyposażenia stoiska w stoliki, krzesełka oraz namiotu.

kontakt@funiversity.pl
575 118 333
www.funiversity.pl
www.facebook.com