Opis oferty

#MpiTWr #muzeumpocztyitelekomunikacji #pocztapolska #historiapoczty #Feriezimowe #Feriewmuzeum #Ferie2019

Droga Babciu! Drogi Dziadku! Szukacie atrakcyjnego i kreatywnego sposobu spędzenia z wnukiem ferii zimowych? Chcielibyście podzielić się z nimi doświadczeniami oraz wspomnieniami z okresu dzieciństwa, pokazując że historia wcale nie musi być odległa i nudna?

Zapraszamy serdecznie do Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu na wyjątkowe sobotnie warsztaty rodzinne w okresie ferii zimowych.

Wspólnie udamy się w niezwykłą podroż w czasie, odkryjemy dawne środki transportu oraz obejrzymy jedne z pierwszy polskich telewizorów. Posłuchamy starych audycji radiowych, zbudujemy własny dyliżans pocztowy i przygotujemy kukiełkowe przedstawienie teatralne.

Zapraszamy do udziału w rodzinnych warsztatach sobotnich w dwóch terminach:

26.01.2019 r. 11:00 „ Konie przy wozie, czy pod maską? - historia transportu w pigułce”.

9.02.2019 r. 11:00 „ Jak się bawić, żeby się nie nudzić - w krainie zabaw naszych dziadków”.

Zapraszamy do zapisywania się na zajęcia pod nr telefonu 71 3436765. Liczba miejsc ograniczona.

22.01.2019 – Odkrywamy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wroclawiu z Babcią i Dziadkiem!

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu to jedyne muzeum w Polsce, które zajmuje się historią poczty i telekomunikacji we Wrocławiu. Pierwszy telewizor, skrzynka pocztowa z koroną czy dyliżans pocztowy to tylko nieliczne z najciekawszych eksponatów prezentowanych w naszych salach muzealnych. Przyjdź i sprawdź jakie skarby można zobaczyć w naszym muzeum.

Wstęp wolny dla seniorów i ich rodzin.

☎ +48713436765