Opis oferty

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu wraz z grupą Aktywne Wrocławianki – działającą przy Wrocławskim Centrum Seniora zaprasza do uczestnictwa w wyjątkowej świątecznej akcji pt. „Podziel się na święta”.

W ramach wydarzenia pokażemy Wam nasze pomysły na eko – dekoracje świąteczne oraz drobne upominki. Zapoznamy Was z wyjątkowymi eksponatami związanymi z historią poczty, a także zrobimy świąteczne selfie przy dyliżansie pocztowym.

Wszystkiemu przyświecać będzie jeden cel: pomoc podopiecznym „Formuła Dobra" Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska

Akcja organizowana jest 1 grudnia 2018 r. w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.

Współorganizatorami wydarzenia są „Formuła Dobra" Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska, Aktywne Wrocławianki – działające przy Wrocławskim Centrum Seniora oraz Muzeum Poczty i Telekomunikacji.

W programie wydarzenia:

1. „ŚWIĄTECZNA MANUFAKTURA‘’

bezpłatne rodzinne warsztaty rękodzielnicze prowadzone przez Aktywne Wrocławianki.
1. Kartki pocztowe.
2. Dekoracje w technice decoupage.
3. Świąteczny recykling.

Liczba miejsc ograniczona.
Na każde zajęcia obowiązują osobne zapisy.
Rezerwacja miejsc pod numerem tel. 71 34 36 765.

Osoby uczestniczące w warsztatach recyklingowych zachęcamy do zabrania ze sobą papierowe rurki, wytłaczanki na jajka oraz opakowania po bombonierkach.

2. ,,NA TROPIE ŚWIĄT!”

Darmowe zwiedzanie Muzeum Poczty i Telekomunikacji.
Połączone z poszukiwaniem najciekawszych eksponatów o tematyce: świąteczno-zimowej.

3. „ŚWIĄTECZNE SELFIE Z DYLIŻANSEM POCZTOWYM”

– chcesz mieć świetną pamiątkę z pobytu w Muzeum?
Zrób sobie selfie z Pocztowym Dyliżansem, udostępnij swoje zdjęcie na Facebooku lub Instagramie i oznacz Muzeum, a dostaniesz od nas mały prezent. Wśród naszych fotograficznych pomocników będą członkinie grupy Aktywne Wrocławianki.

Nadchodzący czas bożonarodzeniowy to również okazja do dzielenia się z osobami najbardziej potrzebującymi. W ramach naszego wydarzenia zachęcamy do włączenia się w świąteczną zbiórkę na rzecz podopiecznych „Formuła Dobra" Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska, współorganizowaną przez Muzeum Poczty i Telekomunikacji oraz grupę Aktywne Wrocławianki – działającą przy Wrocławskim Centrum Seniora.

Akcja będzie miała charakter zbiórki rzeczowej (artykuły pielęgnacyjne oraz higieniczna dla niemowląt tj pampersy, chusteczki pielęgnacyjne itd.) oraz finansowej.

Zbiórka będzie trwać od 1-8 grudnia.

Więcej informacji o działalności „Formuła Dobra" Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska znajdziecie Państwo na stronie: https://formuladobra.pl/

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Działem Edukacji i Promocji MPiT: sekretariat@muzeum.wroclaw.pl lub pod nr telefonu sekretariat MPiT: 71 3436765

☎ +48713436765